KIVONAT
a képviselő-testület 2013. március 21-én megtartott
nyilvános ülésének jegyzőkönyvéből
Gomba Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 6 igen szavazattal, ellenvélemény és tartózkodás nélkül az alábbi döntést hozta:
94/2013. (III. 21.) Képviselő-testületi határozat
Gomba Község Önkormányzatának Képviselő-testület megtárgyalta a Rendezvényház használati szabályzatának elfogadására vonatkozó javaslatot és az alábbi határozatot hozta:
1./ A Képviselő-testület a Rendezvényház használati szabályzatát és annak mellékletét a határozat melléklete szerinti szövegezéssel hagyja jóvá.
Határidő: azonnali
Felelős: Lehota Vilmos polgármester
Lehota Vilmos sk. Kósa Erzsébet Anikó sk.
polgármester jegyző
94/2013. (III. 21.) határozat melléklete
Gomba Község Önkormányzata Rendezvényházának
HASZNÁLATI SZABÁLYZATA
Általános rendelkezések:
1) A Gomba, Kossuth tér 21. szám alatti ingatlanon lévő Rendezvényház Gomba Község Önkormányzatának tulajdona.
2) Az épületben üzemel
a) az önkormányzat főzőkonyhája, s a hozzá tartozó étkező a szükséges kiszolgáló helyiségekkel,
b) a rendezvényterem, valamint
c) az emeleten kialakított, sportszőnyeggel borított helyiség
3) A Rendezvényház üzemeltetője Gomba Község Önkormányzata, a működési költségek funkció szerint megoszlanak a munkahelyi étkeztetés és a közművelődési intézmények, közösségi színterek működtetése elnevezésű szakfeladat között.
4) A Rendezvényháznak önálló vezetője nincs.
5) A Rendezvényház nyitva tartása igazodik a kettős funkció ellátásához.
A Rendezvényház feladata, rendeltetése
Főzőkonyha és étkező
1) A Rendezvényházban üzemelő főzőkonyha biztosítja az önkormányzati gyermekétkeztetés, szociális étkeztetés, alkalmazotti étkezés mellett a Fáy András Református Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (továbbiakban: Iskola) tanulóinak gyermekétkeztetését.
2) Az Iskola 1-8. osztályos tanulói az Iskola által szervezett keretek között fogyaszthatják el a főzőkonyhához tartozó étkezőben a tízórait és ebédet.
3) Az étkező szolgál a főzőkonyha által biztosított ebédek helyben történő elfogyasztására minden ellátásban részesülő részére.
4) Az étkező bérbevétele - bérleti díj megfizetése mellett - lehetőséget nyújt családi események szervezésére, amennyiben étkeztetést igényelnek, szolgáltatási díj megfizetése mellett.
Rendezvényterem
5) A Rendezvényház rendezvényterme és az épület kiszolgáló helyiségei térítés ellenében, valamint jelen szabályzat keretében meghatározott körben térítésmentesen, biztosítják
a) az állampolgárok művelődéshez és szórakozáshoz való jogának érvényesülését,
b) a község lakóinak kulturális és szabadidős igényei kielégítését,
c) a helyben működő intézmények program szervezési és -tartási igényeinek kielégítését,
d) a helyben működő egyesületek, szervezetek programszervezési és -tartási igényeinek kielégítését. .
6) A rendezvényterem biztosít helyszínt az étkező férőhelyét meghaladó családi események – bérleti- vagy szolgáltatási díj megfizetése melletti – megrendezésére.
7) A rendezvényterem a közélet egyik lehetséges fórum-helyszíneként helyet ad az önkormányzat, egészségügyi szolgáltatók, civilszervezetek részére – üzleti célú használat kivételével – lakossági tájékoztatásként szervezett rendezvények megtartására.
8) A rendezvényterem hangtechnikai berendezéseit kizárólag az önkormányzat alkalmazottja, vagy megbízottja kezelheti.
Emeleti helyiség
9) A Rendezvényház sportszőnyeggel borított emeleti helyisége helyszínt biztosít
a) a község civilszervezetei és szerveződései sportolási igényeinek kielégítéséhez úgy, hogy a használat során figyelembe veszik a rendezvényház födémszerkezetének teherbíró képességét,
b) az Iskolának a mindennapos testnevelés szervezéséhez
A Rendezvényház használata
1) A Rendezvényházat az Iskola tanulói az iskolai tanórák, -programok és a gyermekétkeztetés eseteiben kizárólag pedagógus felügyelete alatt használhatják.
2) A Rendezvényház igénybevétele előzetes egyeztetésen alapul. Az egyeztetés keretét a tárgyévi rendezvényterv adja, egyedi esetekben a polgármester, vagy az általa koordinálási feladatokkal megbízott önkormányzati közalkalmazottal kell az egyeztetést lefolytatni.
3) A Rendezvényház térítés ellenében történő használatba adása bérleti- vagy szolgáltatási szerződésen alapulhat a szerződésben meghatározott bérleti- vagy szolgáltatási díj megfizetését követően.
4) A Rendezvényház kulturális célból történő igénybevételére – amennyiben a szervező nem az önkormányzat vagy annak költségvetési szerve – a muzeális intézményekről, a nyilvános könyvtári ellátásról és a közművelődésről szóló 1997. évi CXL. törvény 79. §-ában meghatározottak szerinti közművelődési megállapodás alapján kerülhet sor.
5) A település civilszervezetei – az alapító okiratukban vagy alapszabályukban meghatározott célok megvalósítása érdekében – a III. 2). pontban meghatározott előzetes egyeztetést követően az étkezőt és/vagy rendezvénytermet, valamint a kiszolgáló helyiségeket térítésmentesen használhatják abban az esetben, amennyiben erre együttműködési megállapodás vagy egyedi megállapodás keretében az igénybevételt legalább 15 munkanappal megelőzően az önkormányzattal megállapodnak.
6) A civilszervezetekkel a megállapodást a szabályzat melléklete szerinti minta alapján a polgármester köti meg.
7) A Rendezvényház helyiségeire vonatkozó szerződések, megállapodások a Képviselő-testület által jóváhagyott formában és tartalommal kerülnek megkötésre.
8) Bérbeadás útján történő hasznosítás csak a szabad helyiségkapacitás terhére történhet.
9) A Rendezvényház kulcsainak használatára külön megállapodás nélkül jogosult a polgármester, a jegyző, a polgármesteri hivatal köztisztviselője, a főzőkonyha közalkalmazottja. Ettől eltérni a polgármester engedélye alapján lehet.
10) A kulcshasználati joggal rendelkezők kötelesek a használat befejezését követően a Rendezvényházat bezárni, az épület riasztórendszerét bekapcsolni.
11) A művelődés és szórakozás joga alapján – bérleti-, szolgáltatási szerződés alapján tartott zártkörű rendezvények kivételével – a rendezvényeket minden érdeklődő látogathatja.
12) Az érdeklődők zavartalan művelődését és szórakozását a közösségi és társas élet szabályainak megfelelő kulturált magatartással kell minden látogatónak elősegíteni.
13) Az intézmény közösségi célokat szolgál, ezért védelme, berendezésének és felszerelésének anyagi felelősséggel történő használata, a tisztaság és a rend megóvása mindenlátogatónak érdeke, kötelessége.
14) A Rendezvényház minden dolgozója és látogatója köteles betartani az épület tűz- és munkavédelmi szabályait, kötelesek óvni az önkormányzat tulajdonát. Gondatlanságból és szándékosan elkövetett kár esetén a látogató kártérítésre kötelezett. A 18 év alatti gyermek esetében - kivéve a saját jövedelemmel rendelkező gyermeket - a kártérítési felelősség a törvényes képviselőt terheli.
15) Dohányozni csak az épületen kívül - az arra kijelölt helyen - lehet.
16) A Rendezvényházban 8 év alatti kiskorú – a III.1. pontban foglaltak kivételével – csak szülői felügyelettel tartózkodhat.
17) A Rendezvényházban a technikai- és hangosító berendezések és felszerelések a stúdió helyiségében elzárva tartandók. A rendezvények során igényelt hangosítást az önkormányzat előzetes egyeztetés alapján biztosítja, amelynek személyi jellegű kiadásait az önkormányzat átháríthatja, amennyiben a rendezvény nem a 8). pontban meghatározott személy munkaidejében kerül megtartásra.
Gomba, 2013. március 21.
Lehota Vilmos
polgármester
Rendezvényház használati szabályzatának melléklete
MEGÁLLAPODÁS
a Rendezvényház helyiségeinek civilszervezet által történő igénybevételére
amely létrejött
egyrészről: Gomba Község Önkormányzata (székhely: 2217 Gomba, Bajcsy-Zsilinszky út 2.; adószám: 15730600-2-13; képviseli: Lehota Vilmos polgármester) – a továbbiakban: Önkormányzat
másrészről: ……………………………………… (székhely: ……………………………….., országos nyilvántartási szám: ……………….., nyilvántartásba vétel határozat száma: ……………………… képviselő: ………………………… – a továbbiakban: Civilszervezet
között az alábbi időpontban a következő feltételekkel
I. A megállapodás tárgya
1. Önkormányzat rendelkezésre bocsátja, a Civilszervezet használatba veszi 20….. év ………….. hó ….napján ……. órától 20…. év …….. hó ….. napján ….. óráig …… órás igénybevételre a 2217 Gomba, Kossuth tér 21. szám alatti Rendezvényházban található rendezvénytermet és/vagy étkezőt ……………………………………….. lebonyolítása céljából.
2. Önkormányzat a Civilszervezet részére a Rendezvényház helyiségeit a megtekintett állapotban és eszközökkel együtt adja át 20….. év ………. hó ….. napján ….. órakor.
II. Használati díj
3. Önkormányzat a Civilszervezet részére a Rendezvényház rendezvénytermét és/vagy étkezőjét a Civilszervezet alapító okiratában/alapszabályában meghatározott …………………………. cél megvalósítása érdekében térítésmentesen bocsátja rendelkezésre.
4. A Civilszervezet étkezési igényét az Önkormányzat a Rendezvényház konyhájából akként biztosítja, hogy a szolgáltatást igénybe vevők száma szerinti adagszámot figyelembe véve befizeti a felnőtt ebéd térítési díjának mindenkor érvényes összegét. Amennyiben a szükséges nyersanyag bekerülési értéke a felnőtt ebéd nyersanyagnormáját meghaladja, úgy a Civilszervezet további befizetésre kötelezett.
5. A Civilszervezet a rendezvényterem használatával igénybe kívánja venni a hangosító berendezést, amelyet az Önkormányzat alkalmazottja/megbízottja kezel. A hangosítást a Civilszervezet a rendelkezésre bocsátás alapján történő használat időtartamán belül ….-tól ….-ig kívánja igénybe venni, amelynek ellenében … Ft díjat köteles fizetni.
III. Szavatosság
6. Önkormányzat szavatosságot vállal azért, hogy a Rendezvényház a megállapodásban meghatározott napon az 1. pontban meghatározott rendezvény lebonyolítása céljából rendeltetésszerű használatra alkalmas.
7. A Önkormányzat szavatol azért, hogy harmadik személynek nincs a jelen megállapodás tárgyát képező ingatlanra vonatkozóan olyan joga, amely a Civilszervezetet a használatban korlátozza vagy megakadályozza.
IV. A felek jogai és kötelezettségei
8. A Civilszervezet a Rendezvényházat a rendeltetésének, illetve e megállapodásnak megfelelően, az 1. pontban rögzített időintervallumon belül használhatja.
9. A Civilszervezet teljes felelősséggel tartozik a használat időtartam alatt a Rendezvényházban zajló tevékenységért, felelős továbbá minden olyan kárért, amely a rendeltetésellenes használat következménye.
10. Civilszervezet a használat tartama alatt köteles a Rendezvényházban lebonyolítani kívánt rendezvényre vonatkozó hatósági (különös tekintettel a tűzvédelmi, valamint közegészségügyi előírásokra), illetve egyéb előírásokat maradéktalanul betartani és betartatni. Köteles továbbá a Rendezvényházat tisztán tartani, az állagvédelemhez és értékmegőrzéshez szükséges intézkedéseket megtenni.
11. Civilszervezet tudomásul veszi, hogy feltétlenül és teljes egészében köteles megtéríteni Önkormányzat mindazon kárát, amelyet:
a) a Rendezvényház használatával; vagy
b) jelen megállapodásban rögzített egyéb kötelezettsége vagy annak más módon való megszegésével, vagy
c) a Rendezvényházban a Civilszervezet tudomásával és engedélyével jelen lévő személy szándékos rongálásával, vagy egyéb gondatlan magatartásával okozott.
12. Amennyiben a Rendezvényházban a használat időtartama tartama alatt kár keletkezik, Felek közösen jegyzőkönyvet vesznek fel, melyben rögzítik a kár jellegét, keletkezésének (valószínűsíthető) okát és nagyságát.
13. A Civilszervezet tudomásul veszi, hogy a Rendezvényházban a lakosság megzavarására alkalmas, túlzott mértékű zajjal járó, vagy közrendbe, jóerkölcsbe ütköző tevékenységet nem folytathat.
14. Civilszervezet köteles továbbá a jelen szerződés 1. pontjában megjelölt rendezvénnyel kapcsolatosan a szerzői jogok védelmére vonatkozó szabályokat betartani, szükség esetén a szerzői jogvédő szervezetet a rendezvényről tájékoztatni és a rendezvényre vonatkozó jogdíjakat megfizetni. Ennek megfelelően az Önkormányzatot a rendelkezésre bocsátás alapján történő használat időtartama alatt lebonyolítani kívánt rendezvénnyel kapcsolatosan a szerzői- és szomszédos jogok tekintetében semmilyen kötelezettség nem terheli, ilyen jogcímen keletkezett bármilyen kötelezettségért semmilyen felelősséget nem vállal.
V. A megállapodás megszűnése
15. A megállapodás határozott időtartamra jött létre, ezért az 1. pontban meghatározott idő leteltével megszűnik.
16. A megállapodás megszűnésekor a Civilszervezet a Rendezvényházat köteles határidőre elhagyni és azt tisztán, rendeltetésszerű használatra alkalmas és az átadáskorival megegyező állapotban a Önkormányzatnak visszaadni. Amennyiben a Civilszervezet ezen kötelezettségét megszegi, úgy Önkormányzat jogosult a Rendezvényház kitakaríttatásával, illetve javításával kapcsolatosan felmerülő, vagy a rendezvény volumenéhez képest indokolatlanul magas közüzemi költségeket a Civilszervezettel megfizettetni.
VI. Egyéb rendelkezések
17. A jelen megállapodásban nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvényben foglaltak az irányadók.
18. Felek a jelen megállapodásból eredő jogviták rendezésére a Monori Városi Bíróság kizárólagos illetékességét kötik ki.
19. Jelen megállapodást Felek, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, alulírott helyen és időben aláírták.
Gomba, 20….. év ………………………. hó ……….. nap
________________________ ________________________
Önkormányzat cégszerű aláírása Civilszervezet aláírása