Vissza

 

 

Tisztelt Képviselőtársaim!

 

Az előző testületi ülés óta történt eseményekről az alábbiakban kívánok beszámolni.

 

2009.

22. hét             május 29 – május 31.

Kihirdettük az ülésen megalkotott rendeleteket, valamint hozzákezdtünk a határozatok végrehajtásához, különös tekintettel a mendei Helyi Építési Szabályzattal, a Többcélú Önkormányzati Kistérségi Társulással megkötendő logopédiai megállapodással, valamint a tanyagondnoki szolgálattal kapcsolatos döntéseket.

A házigazda település nevében részt vettem a Pünkösdi Borfesztivál keretében megrendezett kertészeti szakmai napon a Harcvölgyi Szőlő és Gyümölcsbirtokon.

23. hét             június 1 – június 7.

Határidőben postára adtuk a CÉDE és a TEUT pályázatainkat a Magyar Államkincstár illetékes irodájának címére, miután a CÉDE pályázatunk alapjául szolgáló óvodabővítés engedélyezési tervdokumentációját átvéve Pilis Város Polgármesteri Hivatalának Műszaki Irodája megkezdte az engedélyezési eljárást, és erről kiadta az igazolást a pályázati anyag számára.

A 2007 őszén részarány-kiadási sorsoláson tulajdonba adott, azóta parlagon hagyott szőlőterület ügyében egyeztettünk Kiss Imre hegybíróval, Kiss Attila borásszal és Racskó Károly szövetkezeti elnökkel. A parlag szőlőterület sem a községnek, sem pedig a hegyközségnek nem válik dicsőségére.

Tasi Kálmán igazgató úrral dr. Simóka Beáta sport ügyekért felelős szakállamtitkárnál tettünk látogatást a tervezett iskolai sportudvar támogatási igénye miatt. Sajnos nem biztatott bennünket a frissen kinevezett államtitkár.

Az „Egészségház akadálymentesítése Gombán” című pályázatunk elszámolásánál a rehabilitációs szakmérnök javaslata ellenére be kellett szereznünk a fogorvosi rendelőbe és a védőnői tanácsadóba is egy-egy indukciós hurkot, habár az orvosi rendelőbe mobil készülék telepítése történt meg azért, hogy az egész ház valamennyi rendelőjébe használható legyen. A VÁTI, mint közreműködő szervezet közlése szerint nem tudott eltekinteni a két újabb eszköz beszerzésétől, sőt a beszerzés elmaradása esetén „szabálytalansági eljárás” kezdeményezését helyezte kilátásba, amely az egész támogatási összeg megvonását jelentené. A beszerzéssel elvileg az utolsó kifogást is elhárítottuk, így a 115 eFt pályázatban már el nem számolható kiadással jogosultak lettünk a 9.851 eFt forint támogatásra, amelynek átutalásáról megkaptuk már az értesítést. 

Átköltöztettük a Jókai utca 21. számú házba a Civil Házban elszállásolt családot. A szennyvízhálózatra történő rácsatlakozáskor derült ki, hogy a csatorna-beállástól nem az utca felé lejt a csővezeték, így az ingatlan előtti utat is fel kellett bontani, illetve mintegy fél méterrel meg kellett emelni a csatlakozó csőhálózatot. Az ingatlan csak 24 órás villanyórával rendelkezett, így a különmért áram vételezéséhez szükséges mérőt és mérőhelyet ki kellett alakítani az elektromos üzemű vízmelegítőhöz.

Előkészültünk az Európai Parlamenti képviselők megválasztásához mindhárom szavazóköri helyiségben, még a Civil Ház nagytakarítása is idejében megtörtént. A szavazóhelyiségek környékét különös figyelemmel kértük rendbe tenni a közcélú brigádtól, amit az időközönként ismétlődő részletesebb jogviszony-ismertetés éppen aktuálisan kihangsúlyozott.

24. hét             június 8 – június 14.

Molnárfi Csaba úttervező mérnökkel egyeztettük a munkaközi terveket. Néhány utca tekintetében pótmérést végeztünk a csapadékvíz elvezetési módjának meghatározásához.

A Monor és Térsége Többcélú Önkormányzati Kistérségi Társulás Társulási Tanácsának ülésén vettem részt. Az ülésnek két fő napirendi pontja volt, a Gyömrő Város Önkormányzatával kötött logopédiai megállapodás módosítása, valamint a Gomba Község Önkormányzatával megkötendő megállapodás jóváhagyása. Mindkét megállapodást jóváhagyta a Társulási Tanács, így a gombai megállapodás aláírásra került.

Dávid Zoltánnal, a UPC Magyarország Kft munkatársával egyeztettem az önkormányzati előfizetések ügyében, különös tekintettel az ú.n. dolgozónet típusú termékeikre. Az új szabályok szerint a lakossági tarifacsomagokat lehet majd 10%-os kedvezménnyel igénybe venni, az erre vonatkozó ajánlatot a napokban meg fogom kapni.

A farkasdi boltot nézték vegyesbolt üzemeltetők, de rövid vizsgálódás után elálltak üzemeltetési szándékuktól.

Az óvodabővítés engedélyezési tervének kiegészítéseként kaptuk meg a tűzvédelmi műszaki leírást, amely alapján a tűzvédelmi szakértővel és a monori tűzoltóparancsnokkal is egyeztettem a túlzásnak talált tűzvédelmi berendezések miatt. A tervegyeztetések során nem csak a tűzjelző rendszer kiépítését, de a hő és füstelvezető nyílások automatizálását is előírták, habár elegendő lett volna a bővítés területét vizsgálni. Az engedélyezési tervdokumentáció újraírásával egyértelműsíteni próbáljuk a terv lényegét, így talán kiküszöbölhető az automatizálás túlzott költsége.

25. hét             június 15 – június 18.

A Községháza hátsó kertjét igyekeztünk olyan állapotba hozni, hogy feltétel nélkül alkalmas legyen a falunapra. A füves pályát már jóval korábban feltöltöttük, mert túlzottan csomós, zsombékos volt, és 20 kg fűmaggal újravetettük a foltokat, valamint rendszeresen locsoltuk is. Több esetben előfordult, hogy a pályát újra kellett gereblyézni, mert reggelre a használatot tiltó tábla ellenére – vagy pont azért – megrongálták. Az alsó kerti csap helyett esztétikus és használhatóbb kialakítású vízvételi helyet építettünk, remélhetőleg a kertet használók nagyobb megelégedésére.

A tervezett önkormányzati beruházások forrásigényének biztosítására több előkészítő tárgyalást folytattunk. Az SPB Befektetési Zrt. munkatársai mellett a hitelfelvétel lehetőségét is vizsgáltuk. Az eredményekről a 16. napirendi pont előterjesztése részletes információkkal szolgál.

Bódi Attila építésszel az óvodabővítés terveit és a Községháza felújításának előkészítését egyeztettük.

Molnárfi Csaba úttervező mérnökkel egyeztettük a munkaközi terveket. Néhány utca tekintetében pótmérést végeztünk a csapadékvíz elvezetési módjának és a szegélyépítés típusának meghatározásához.

Az útfelújítási program előkészítése kapcsán a közbeszerzési folyamat megtervezését végeztük. Az eredményekről a 15. napirendi pont előterjesztése részletes információkkal szolgál.

A testületi ülésig hátra lévő időszak történéseiről a testületi ülésen kívánok tájékoztatást nyújtani, és addig, illetve ott, készséggel válaszolok a tájékoztatóm kapcsán felmerült kérdésekre.

 

Gomba, 2009. június 18.

 

                                                                                                                              Lehota Vilmos s.k.

                                                                                                                              polgármester

 

                                   

                  lejárt határidejű határozatokról

                                  jelentés